SULTANHANI KAZAK PARKI VE MÜZESİNİN TEMELİ ATILDI


Derneğimizin Aksaray Sultanhanı Belediyesiyle beraber yapmakta olduğu Sultanhanı Kazak Parkı ve Müzesi için çalışmalarımız başlamıştır.

Bilindiği üzere Türkiye Kazaklarının ilk yerleşim yerlerinden biri Aksaray iline bağlı Sultanhanı ilçesidir.Buraya yerleşen büyüklerimizin yaşamış olduğu mahallede bir Camimiz bulunmaktadır.Camimizin hemen karşısındaki park alanı Sultanhanı Belediye Başkanımız Sayın Fahri Solak Bey tarafından Derneğimize tahsis edilmişti.Kendilerine ve tüm Sultanhanı halkına en derin şükranlarımız sunarız.


Parkımızın temel atımı esnasında bizlerin yanında olarak her türlü desteği veren Sultanhanı Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Hasan Temel Beye,bizlerle ilgilenen Belediye Başkan Yardımcımız Sayın Fatih Ağır Beye ve tüm Belediye çalışanlarına,yanımızda olarak yardımcı olan Minap Katran,Mehmet Alim,Kuddüs Çolpan abilerimiz ile parkın yapılması için destek sağlayan Yakup Can ve Fransa Kazaklarından Abay Katran nezdinde Paris'teki tüm Kazak hemşerilerimize teşekkürlerimizi sunarız. Park ve Müze alanı yaklaşık bir ay içerisinde tamamlanacaktır.


Tüm halkımıza hayırlı olsun.
Tüm dostlarımızı destek vermeye davet ediyoruz.
Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği

KATEAD

Tarih : 23 Ekim 2017

Haberlerimiz

Kazakeli Dergimizin 21. sayısı çıktı. Tıklayın

Kazak Dünyasındaki Gelişmeleri Takip edin

Derneğimiz ile ilgili haberleri ve gelişmeleri Facebook'tan takip edebilirsiniz

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Resmi Web Sitesi

Kazakistan Dışişleri Bakanlıgının resmi sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.