Kazakistan'ın 26.Bağımsızlık Yılı Resepsiyonu


Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Tarafından Ankara JW Marriott otelde Resepsiyon Verildi.

Kazakistan Ankara Büyükelçiliğinin düzenlemiş olduğu Kazakistan'ın 26.Bağımsızlık Yılı resepsiyonu 05.12.2017 tarihinde Ankara J.W. Marriott Hotelinde yapıldı.
Resepsiyon Kazakistan Ankara Büyükelçisi Sayın Abzal Saparbekulı'nın Türkiye ile Kazakistan arasındaki samimi ilişkilerini vurgulayan konuşması ile başlamıştır.
Türkiye'deki siyasi partiler,hükümet ve askeri delegasyonun yanında çok sayıda ülkenin üst düzey temsilcilerinin katıldığı resepsiyona Derneğimizi temsilen Onursal Başkanımız Sayın Yakup Can,Dernek Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Serkan Dinçtürk ile yönetim kurulu üyemiz ve Kazak Eli Dergimizin Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Sayın Ertolkun Gaynetullah katılmışlardır.
Geceye ayrıca İstanbul'dan Araştırmacı Yazar Sayın Hızırbek Gayretullah,Mimar Sinan Üniversitesinden Sayın Prof.Dr.Abdulvahap Kara,Kazak Türkleri Vakfı Başkan Yrd.Sayın Zafer Selvi ile Sayın Dr.Reşide Yüksel,Feride Can ve Nurten Dinçtürk hanımefendiler katılmışlardır.Gece verilen yemeğin ardından sonlanmıştır.
Bu günün vesilesi ile Kazakistan'ımızın Bağımsızlığının 26.yılını tekrar kutluyor ve bağımsızlık ateşinin sonsuza kadar sürmesi temennilerimizi diliyoruz.
Kazak Türkleri Eğitim ve Araştırma Derneği

KATEAD

Tarih : 5 Aralık 2017

Haberlerimiz

Kazakeli Dergimizin 21. sayısı çıktı. Tıklayın

Kazak Dünyasındaki Gelişmeleri Takip edin

Derneğimiz ile ilgili haberleri ve gelişmeleri Facebook'tan takip edebilirsiniz

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Resmi Web Sitesi

Kazakistan Dışişleri Bakanlıgının resmi sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.