Kazakistan'ın Bağımsızlığı'nın 28.Yılı Resepsiyonu


Kazakistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği tarafından Kazakistan'ın Bağımsızlığı'nın 28.Yılı Resepsiyonu Ankara'da Düzenlendi

KR Ankara Büyükelçisi sayın ASbzal Saparbekuly, Kazakisan'ın bağımsızlığının 28. yılı münasebetiyle 11.12.2019 tarihinde JW MARRIOT otelinde resepsiyon düzenledi.

Her iki ülkenin milli marşlarıyla yapılan açılı konuşmasında sayın büyükelçi Abzal Saparbekuly'nın selamlama konuşmasının ardından  Türkiye Cumhuriyeti Meclis Başkanı Mustafa Şentop konuşmasında ; " Türkiye'mizin, Kazakistan 'ın bağımsızlığını kabul eden ilk devlet olmasından her zaman gurur duyuyoruz. Bizim ülkelerimiz arasındaki ilişkiler bizim için çok önemli. 10 milyar Dolar Ticaret oranına ulaşmak için çok çalışıyoruz. Kazakistan ' ın neşesi de bizim neşemizdir. Kazakistan ' ın bağımsızlığının 28 yıldönümü sadece Kazakistan için değil, bölgedeki tüm Türk dünyası için önemlidir" dedi ve tebriklerini iletti.
Nur-Sultan Devlet Akademik Orkestrası ve "Korkyt Ata" konserleri ve Kazak milli yemek masası ikramları ile resmi resepsiyon devam etti.Birçok üst düzey bürokrat ve misafirlerin yanında Kazak STK'larının davete katılım oranının artmış olması dikkat çekiciydi. Davete KATEAD adına Başkan Serkan Dinçtürk, Başkan yardımcıları Abdülkelam Türker, Ertolkun Gaynetullah ve Katead Gençlik Kolu'ndan Gaffar Orhun Akdağ katıldı.

Kazakistan'ın Cumhuriyetinin kuruluşunun 28.yılı kutlu olsun.

KATEAD

KATEAD

Tarih : 11 Aralık 2019

Haberlerimiz

Kazakeli Dergimizin 21. sayısı çıktı. Tıklayın

Kazak Dünyasındaki Gelişmeleri Takip edin

Derneğimiz ile ilgili haberleri ve gelişmeleri Facebook'tan takip edebilirsiniz

Kazakistan Dışişleri Bakanlığı Resmi Web Sitesi

Kazakistan Dışişleri Bakanlıgının resmi sitesini buraya tıklayarak ziyaret edebilirsiniz.